Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından 25 Mart 1016 tarihinde bölge adliye mahkemeleri kararnamesi karara bağlandı. Buna göre Türkiye genelinde toplam 1034 hâkim ve savcının görev yeri değişti.

Görev yeri değişen hâkim ve savcılar Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Samsun’da bölge adliye mahkemelerinde görev yapacaklar.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu yapmış olduğu açıklamada görev yeri değişen hâkim ve savcılara görev yeri değişikliğine dair bilginin kendilerine ayrıca tebliğ edileceğini duyurdu.

Denizli’de görev yapmakta olan Cumhuriyet Savcısı Kenan ASTAN, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil UÇAR, Hakim Ahmet SARIKAYA, Hakim İlkay EKŞİ ve Hakim Ünzüle ACAR Antalya Bölge Adliye Mahkemesinde,  Cumhuriyet Savcısı Ersan ERDEM Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesinde ve Cumhuriyet Savcısı Halim GÖKSU, Hakim Erdoğan DİKMEN ve Hakim Ünal YALÇINKAYA İzmir Bölge Adliye Mahkemesinde göreve başlayacaktır.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilerden ziyaretçilerin gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmez. Tüm hakları saklıdır.