Bugüne kadar birçok dolandırıcılık yöntemi olması rağmen bunlara bir yenisi daha eklendi.

Dolandırıcılar, bir şekilde elde ettikleri telefon numaralarına kısa mesaj göndererek sağlık sigortası borçlarının bulunduğunu ödenmediği takdirde hakkında yasal işlemlere başlanacağını bildirerek haksız kazanç elde etmeye çalışıyorlar.

Dolandırıcılar tarafından gönderilen bu kısa mesajda inandırıcı olması için özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük barolarının avukatlarıymış gibi izlenim vermek adına tespit etmiş oldukları avukatların isim, soy isim ve baro sicil numaralarını da bu kısa mesaja ekliyorlar.

Kendisine gönderilen bu kısa mesajı okuyan vatandaşlar ise panikle mesajın geldiği numarayı arayarak bilgi almaya çalışıyorlar. Bir anlık dalgınlıkla, dolandırıldığını anlayamayan vatandaş; aynı gün içinde ödeme yapılırsa indirim yapılacağı söylenmesi üzerine dolandırıcılar tarafından kendisine bildirilen hesap numarasına istemiş oldukları bedeli ödüyor.

Bu hususta savcılıklara yapılmış bir çok müracaat bulunmakla birlikte; eğer belirtilen hesaba para yatırılmazsa zarar doğmadığı için dolandırıcılık suçlaması ile ilgili dava açılmıyor. Ancak bir ödeme yapıldı ise savcılık tarafından yapılan soruşturma sonrasında da kamu davası açılıyor.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilerden ziyaretçilerin gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmez. Tüm hakları saklıdır.