İzmir’de yaşanan olayda iş hanının otopark girişine park edilen araç yüzünden tepki gösteren ve araca elindeki baston ile vuran görme engelli vatandaşa Karayolları Trafik Kanunu gereğince 92,00 TL. para cezası verildi.

Olayda görme engelli vatandaş kaldırımdan geçmek isterken park halindeki kapalı kasa minibüs yüzünden zorluk yaşaması üzerine tepki göstermek adına aracın başından ayrılmamış ve elindeki bastonla araca vurmaya başlamıştır. Bu esnada çevreden gelenler görme engelli vatandaşı sakinleştirmeye çalışsa da başaramamış aksine tartışma yaşanmıştır.

Bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri görme engelli vatandaşı emniyete götürerek ifadesini aldı ve Karayolları Trafik Kanunun yaya yollarında, geçitlerde veya zorunlu hallerde taşıt yolu üzerinde trafiği tehlikeye düşürecek davranışlarda bulunmak suçundan dolayı 92,00 TL. para cezası kesti.

Para cezasına isyan eden görme engelli vatandaş, görme engelli olması nedeniyle yaşamış olduğu sıkıntıları anlatarak haksızlığa uğradığını dile getirdi.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilerden ziyaretçilerin gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmez. Tüm hakları saklıdır.