enginyildiz2015

1985 yılında Denizli’de doğan Avukat Engin YILDIZ; Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu ve Atatürk Ortaokulunda ilk ve orta öğretimini tamamlamıştır. 2002 yılında Denizli Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başlayarak 2009 yılında mezun olmuştur.

Avukatlık stajını Denizli’nin önde gelen hukuk bürolarından birinde tamamladıktan sonra Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde vatani görevini ifa etmiştir.

2010 yılından bu yana Denizli Barosu’na bağlı avukat olarak başta ceza ve aile hukuku olmak üzere birçok hukuki alanda serbest avukat olarak faaliyet göstermekte olup 2015 yılında kurulan Değişim Hukuk ve Danışmanlık Ofisi’nin kurucu ortaklarındandır.

Ayrıca Pamukkale İnsan Hakları Sempozyumu, Denizli Barosu Avrupa Birliği Hukuku Semineri ile Türkiye Barolar Birliği ve Denizli Barosu tarafından ortak yürütülen Ceza Muhakemesi Kanunu, Aile Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Borçlar Kanunu, Ticaret Hukuku, Hukuk Muhakemeleri Usul Kanunu gibi birçok seminer ve eğitim programlarına katılmıştır. Bunların yanı sıra Adalet Bakanlığı’nca düzenlenen noterlik belgesini de almıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Avukat Engin YILDIZ orta düzey İngilizce bilmekte olup bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeliği bulunmaktadır.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilerden ziyaretçilerin gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmez. Tüm hakları saklıdır.