İstanbul Adliyesi İcra Dairelerine Operasyon

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı’na yapılan ihbar üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu harekete geçti.

İstanbul Adliyesi’ndeki bazı icra dairelerindeki personellerin yapması gereken işleri yapmadıkları, yapmak için de masraf, harçlık gibi maddi taleplerde bulundukları, taleplerin yerine getirilmemesinde ise işlerin yapılmadığı buna bağlı olarak haksızlıkların yaşandığı iddia edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında adı geçen icra daireleri ve personellerine yönelik fiziki ve teknik takip başlatılarak, bazı icra dairelerine gizli kameralar yerleştirildi.

Savcılık talimatıyla düzenlenen operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Alınan ifadeler ve tutuklama talepleri neticesinde 4 kişi hakkında tutuklama kararı verildi. Serbest kalan diğer kişiler hakkında ise adli kontrol hükümleri çerçevesinde yurt dışı çıkış yasağı konulmasına karar verildi.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilerden ziyaretçilerin gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmez. Tüm hakları saklıdır.