Türkiye Barolar Birliği’nin girişimleri ile Türkiye, Azerbaycan, Moğolistan, Kırgızistan, Kazakistan, Gürcistan, Arnavutluk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bosna-Hersek Barolarının kurucu üye sıfatı bulunduğu TÜRK-AV Birliğinde imzalar atıldı.

TÜRK-AV’ın amacının avukatlar eliyle bu toplumlar arası birlikteliği sağmak, aynı zamanda da avukatların yatırımcı müvekkillerini bir araya getirerek, karşılıklı olarak yatırımları teşvik etmek olduğunu belirten Av. Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU aynı zamanda; bir yatırımcının, bir yabancı ülkeye gelip, sermayesini bağlaması, büyük bir yatırımın içine girmesi için ön şart; oranın hukuk sistemi konusunda kendisine güvenilir bir rehber bulmasıdır. O rehberliğin karşılıklı olarak avukatlar eliyle yapabilecek büyük bir iletişim ağı kurduklarını da belirtti.

TÜRK-AV Birliğinin merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Barolar Birliği olup kurucu genel sekreteri ise aynı zamanda Türkiye Barolar Birliği Başkanı olan Av. Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU olduğu açıklandı.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilerden ziyaretçilerin gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmez. Tüm hakları saklıdır.